Altcoin News-Cryptopedia-News-Sosyal MedyaYorum yapılmamış

Binance CEO’su Changpeng Zhao, Terra ekibinin UST ve LUNA olayını ele alma şekli konusundaki hayal kırıklığını dile getirdi.

Kripto para piyasalarını kaosa sürükleyen UST ve LUNA çöküşünde Terra ekibinin izlediği yolu eleştiren Binance CEO’su memnuniyetsizliğini Twitter üzerinden dile getirdi.

Terra ekosisteminin arkasındaki ekip Terraform Labs, UST’ye yeniden istikrar kazandırılması için oylama sonucu aldığı son kararla milyarca LUNA basımı gerçekleşti. Bu süreçte Terra doğrulayıcıları Blockchain ağını askıya alarak borsalardan yapılan işlemleri de engelledi.

Binance CEO’su Terra ekibinin kararları karşısında hayal kırıklığına uğradığını söyledi

Alınan kararla devasa miktarlarda LUNA basımından habersiz olan kullanıcılar ise düşük fiyatlardan LUNA alımına devam ettikçe daha büyük zararlara uğrayacaklardı. Binance CEO’su Twitter üzerinden yaptığı açıklamada bunu gerekçe göstererek yatırımcıları korumak adına LUNA ticaretinin platformdan kaldırdığını dile getirdi.

100’den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Btcix.io ya kayıt olabilirsiniz

Changpeng Zhao, yaptığı açıklamada genel olarak Binance’in kripto projelerine karşı tarafsız kalmaya yönelik bir politika çizdiğini ancak Terra krizinde bazı tavsiyelerde bulunduklarını söyledi.

Binance CEO’su ekipten ağı geri yüklemelerini fazladan basılmış LUNA’yı yakmalarını ve UST sabitleyicisini kurtarmalarını talep ettiklerini dile getirirken ekipten olumlu bir yanıt alamadıklarını açıkladı.

Diğer yandan Axie Infinity olayında ekibin sorumlu bir şekilde davranarak Binance ile sıkı bir iletişime girdiklerini söyleyerek karşılaştırma yapan Zhao, 550 milyon dolarlık Ronin hack olayı krizinin iyi yönetildiğini savundu.

“Askıya alma işlemi kolay bir karar değil”

Binance CEO’su LUNA ticaretinin platformdan kaldırılmasının kolay alınmış bir karar olmadığını da sözlerine ekledi. Bunun yanında kullanıcılar, Binance’in bu kararına sert tepki gösterdi. Eleştiriler arasında yatırımcılar zaten büyük zararlar etmişken kararın geç alındığı yorumu bulunurken bazı yatırımcılar delist kararının yanlış olduğunu savundu.

Binance tarafından yapılan duyuruda LUNA ve UST’nin borsanın pasif gelir elde etme platformu Binance Earn’den de çıkarıldığı belirtildi. Kullanıcıların Binance Earn’de bulunan LUNA ve UST kripto paraları, otomatik olarak spot cüzdanlarına aktarıldı.

ilgili haber

Facebook Twitter LinkedIn  Reddit Telegram İnstagram

Be the first to post a comment.

Add a comment