Cryptopedia-News-Sosyal Medya-Special ArticlesYorum yapılmamış

Küresel olarak popülaritesinin hızla artmasıyla birlikte kripto paralar birçok ülkenin düzenleyicilerinin odak noktası olmuş durumda. Özellikle merkezi borsalarda ise bu konuda düzenleyiciler ile iş birliği içerisinde çalışmaya yönelik uygulamalar görüyoruz. Son olarak bu uygulamalardan birisi olan Binance, Fransa’da ‘Dijital Varlık Hizmetleri Sağlayıcısı’ (DASP) onayını alarak ülkede tescillenen ilk kripto para borsası oldu.

Düzenleyicilerin bu onaylı DASP kaydı ile birlikte borsalar ülkede dijital varlıkları elinde tutabilme, alım, satım ve takasını etkinleştirebilme ve onlar için bir ticaret platformu çalıştırabilme imkanına sahip oluyorlar.

Konuyla alakalı olarak konuşan Binance’in CEO’su Changpeng Zhao şunları kaydetti:

“Etkili düzenlemeler kripto paranın yaygın şekilde benimsenmesi için esastır. Fransız DVHS ve AML/CFT düzenlemeleri, kara paranın aklanması ile mücadelenin yanı sıra Fransa’da düzenleme altına girebilmek için gereken yüksek standartları ortaya koyuyor. Binance’e tüm başvuru süreci boyunca rehberlik eden ve yenilikçiliğe kendini adamış AMF ve ACPR’a minnettarız. Binance, ilk günden bu yana her daim kullanıcıyı birinci öncelik edindi. Bugün ise, kripto topluluğu Fransa’da resmen tanınan bir DVHS haline gelen Binance Fransa ile bize daha da güvenebilir.”

Son gelişmeyle ilgili görüşlerini ileten Binance CEO’su Changpeng Zhao, sektör için etkili düzenleme konusuna vurgu yaptı ve şirketin Paris’i bölgesel merkez yapma konusunda niyetini açıkladı. Fransa’nın düzenlemeler konusunda son derece katı olduğuna vurgu yapan Changpeng Zhao, alınan onayın diğer ülkelere önemli bir mesaj olduğunu sözlerine ekledi. 

Diğer yandan geçen ay gerçekleşen Paris Blockchain Haftası Zirvesi’nde Binance’in patronu Fransa’daki Web3 girişimlerini desteklemek adına 100 milyon euro’luk bir fon oluşturduklarını duyurmuştu. Bu yolla Binance CEO’su Fransa’da Blockchain sektörü için altyapı hizmet sağlayıcısı olma misyonuyla gelişimlerini devam ettireceklerini ve bölgede çalışan sayısını artıracaklarını dile getirdi.

Fransa Merkez Bankası Başkanı Francois Villeroy de Galhau ise daha önce Binance’in Paris’te bir bölgesel merkez kurma planlarını olumlu karşıladığını bildirmişti.

Binance ile ilgili son gelişmelerden biri de yılın ilk çeyrek finansal sonuçlarının yayımlanmasıydı. Finansal veriler, borsanın yıllık büyümesini gösterirken yılın ilk çeyreğinde borsanın ortalama işlem hacmi ortalama 5,5 trilyon dolar olarak hesaplandı.

ilgili haber

ilgili haber

Facebook Twitter LinkedIn  Reddit Telegram İnstagram

Be the first to post a comment.

Add a comment