• BITCOIN/TL
  441552,211
  % -1,42
 • ETHEREUM/TL
  30849
  % -1,84
 • RIPPLE/TL
  7.76
  % -0,35
 • BITCOIN CASH/TL
  2592.79,468
  % -0,50
 • LITECOIN/TL
  1847.93
  % -1,95
 • COSMOS HUB/TL
  274.59
  % -0,59
 • CARDANO/TL
  7.53
  % 0,02
 • TETHER/TL
  18.86
  % 0,19

Bitcoin (BTC) Borsası FTX Destekli Şirkette Beklenmedik Ayrılık!

Bitcoin (BTC) Borsası FTX Destekli Şirkette Beklenmedik Ayrılık!

FTX’in kurucusu Sam Bankman Fried’in 2017 yılında kurduğu Alameda Research’da beklenmedik bir ayrılık gerçekleşti. 2021 yılında Sam Trabucco ve Caroline Ellison’un şirkette CEO olduğu görülürken, Trabucco kritik bir karara imza attı.

Alameda Research‘daki CEO’luk görevinden istifa eden Sam Trabucco, bu kararını ise resmi Twitter hesabı üzerinden açıkladı.

Artık şirkette yönetici olmayacağını söyleyen başarılı iş insanı, sadece danışman olarak hizmet vermeye devam edecek:

“SON BİRKAÇ AYDA ZATEN ŞİRKETTEKİ ROLÜMÜ VE GÖREVLERİMİ ÖNEMLİ ÖLÇÜDE AZALTMIŞTIM. BU YAVAŞ YAVAŞ GERÇEKLEŞTİ VE SON ZAMANLARDA ARTIK HİÇ ÇALIŞMAMAYA BAŞLADIM.”

“BURADA HERKES BENDEN ÇOK FAZLA ÇALIŞIYOR VE ÖZELLİKLE YÖNETİCİ KONUMDAYSANIZ İŞE NORMALDEN ÇOK DAHA FAZLA ODAKLANMANIZ GEREK.”

Alameda Research’da herkesin çok fazla çalıştığını söyleyen Trabucco, yöneticilerin ise normalden çok daha fazla efor sarf ettiğini vurgulamakta.

Çok daha sakin ve tempodan uzak bir hayat sürmek istediğini belirten Sam Trabucco, Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamaları şu sözleri de ekledi:

“YILLARCA ZAMANIMI ALAMEDA’YA VERMEKTEN BAŞKA BİR ŞEY DÜŞÜNEMEZ OLDUM. DÜRÜST OLMAK GEREKİRSE BU BENİM İÇİN ZOR, YORUCU VE YIPRATICIYDI. BUNA RAĞMEN HER ZAMAN HEYECAN VERİCİYDİ. ANCAK ARTIK HAYATTA BAŞKA ŞEYLERE ÖNCELİK VERMEM GEREKİYOR.”

Sam Trabucco, Kripto Para Sektöründen Tamamen Ayrılacak Mı?

Yeni bir kripto para projesine dahil olmadığını aktaran Trabucco, ilerleyen süreç için şu sözleri paylaştı:

Yaptığı açıklamalarda her ne kadar Sam Trabucco kripto para sektöründen tamamen ayrılmayacağını söylemiş olsa da, uzun bir süre “emekli hayatı” sürmesi bekleniyor: