Bitcoin News-NewsYorum yapılmamış

Kripto para ve Bitcoin (BTC) madenciliği şirketi Argo Blockchain, Teksas’taki tesisi için yeni madencilik ekipmanları satın almak amacıyla New York Digital Investment Group’un (NYDIG) bir alt şirketinden 70.6 milyon dolar borç alacak.

Bitcoin Madenciliği Şirketinin Toplam Borcu 97.2 Milyon Dolara Yükseldi

Piyasa değeri 385 milyon dolar civarında olan Argo Blockchain, Mart ayında da NYDIG şirketinden 26.6 milyon dolar borç aldığını bildirmişti. Böylelikle şirketin toplam borç miktarı 97.2 milyon dolara yükseldi.

Argo Blockchain Dickens bölgesindeki Helios tesisinin 200 megawatt elektrik gücünde çalışmasını bekliyor ancak tesisin kapasitesinin 800 megawatt’a kadar çıkarılabileceği öğrenildi. Bu kapasitesi ile bu tesis dünyanın en büyük Bitcoin madenciliği tesislerinden biri haline gelebilir. Bilindiği üzere Argo Blockchain, Intel’in yeni madencilik çiplerinden satın alan birkaç şirketten biri olma özelliğini taşıyor.

Bugün günü duyurusu yapılan kredi, Nisan ayı sonundan Temmuz ayına kadar her biri %12 faiz oranıyla ve yaklaşık iki yıl vadeli sekiz dilim halinde ödenecek.

100’den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Btcix.io ya kayıt olabilirsiniz

Mart ayında açıklanan kredi ise yıllık %8,25 faiz oranı ve dört yıl vadeli olarak duyurulmuştu.

2021’in 4. çeyreğinde Argo Blockchain, yıllık kazanç raporuna göre Nasdaq Global Select Market’te işlem gören kıdemli senetler ihraç ederek 40 milyon dolarlık teminatsız borç daha almıştı.

Bilindiği üzere BTC madenciliği şirketleri son zamanlarda operasyonlarını genişletmenin yollarını arıyor. Kısa bir süre önce Riot Blockchain’de ürettiği BTC’lerin bir kısmını satarak yeni tesislerine yatırım yapacağını duyurmuştu.

ilgili haber

Facebook Twitter LinkedIn  Reddit Telegram İnstagram

Be the first to post a comment.

Add a comment