• Ask a Question
 • Create a Poll
150
Insert Image Size must be less than < 5MB.
  Ask a Question
  Cancel
  150
  More answer You can create 5 answer(s).
   Ask a Poll
   Cancel

   Bitcoin platformu Paxful, El Salvador vatandaşlarını Bitcoin hakkında eğitmek ve BTC’yi daha iyi kullanmalarını sağlamak amacıyla bir eğitim merkezi kurduğunu açıkladı.

   El Salvador Halkı Bitcoin Derslerine Ücretsiz Bir Şekilde Katılabilecek

   Paxful’un Çarşamba günü yaptığı açıklamasında, kurulacak yeni merkez bile beraber, ülkenin başkenti San Salvador halkının ücretsiz ders ve etkinliklere katılabileceğini söyledi.

   Söz konusu eğitim programıyla beraber Bitcoin’in bir para birimi olarak yararları hakkında yerel halkın bilinçlendirilmesi amaçlanıyor.

   Şirket, açıklamasında konuyla ilgili olarak şunları söyledi: “Eğitim merkezi ile beraber Bitcoin’in kitlesel benimsenmesi bir sonraki aşamaya taşınacak ve küçük işletmeler gibi sayısı artan toplulukların küresel kullanıcılar ile bağlantı kurması sağlanacak.”

   La Casa Del Bitcoin eğitim merkezinin 3 Şubat Perşembe günü hayata geçeceği açıklandı. Merkez, Bitcoin ve Lightning teknolojisi ile ilgilenen herkese kapılarının açık olduğunu belirtti.

   Paxful CEO’su Ray Youssef, yaptığı açıklamasına şunları aktardı: “P2P (uçtan uca) platformlar, yeni filizlenen piyasalardaki adaptasyona yön veriyor.

   İnsan odaklı bir platform olarak biz, Bitcoin’in bir sonraki adaptasyon adımı için eğitim alanının önemli olduğunu anlayabiliyoruz.

   Açtığımız merkez ile birlikte, geleneksel finans piyasası tarafından üvey evlat muamelesi yapılan bu halka eğitim, erişilebilirlik ve fırsat sunacağız. Bu sayede, Bitcoin’in gelişmekte olan ekonomilere getirdiği faydaları göstereceğiz.”

   2 Comments on this article

   • DerinSerhat Şubat 2, 2022

    desene artık piyasalar kriptoya yöneliyor diye

    Reply

   • yuki2002 Mart 3, 2022

    Geleceğin teknolojisi bankları pas edecek

    Reply

   Add a comment