• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

Google Cloud, kripto ödemeleri kabul etmeye başlıyor

Google Cloud, kripto ödemeleri kabul etmeye başlıyor

Google’ın (GOOGL) Cloud Next konferansında Google Cloud ve Coinbase (COIN), Web3 ekosistemine ve geliştiricilerine daha kapsamlı hizmet sunmak için yeni ve uzun vadeli bir iş ortaklığı duyurdu.

İki şirket arasında yapılan anlaşma gereği, Coinbase, borsa faaliyetleri ve veri hizmetleri oluşturmak için bulut sağlayıcısı olarak Amazon’dan Google Cloud’a geçecek. Coinbase ayrıca küresel veri platformunu Google Cloud’un altyapısı üzerine kuracak ve Coinbase müşterilerine makine öğrenimi odaklı kripto bilgileri sağlamak için önde gelen veri ve analiz teknolojilerinden yararlanacak.

İş ortaklığının diğer tarafında ise Google Cloud, Web3 ekosistemindekilerden başlayarak belirli müşterilerin bulut hizmetleri için belirli kripto para birimleri aracılığıyla ödeme yapmasını kabul edecek. Dünya genelinde satıcıların kripto para ödemelerini merkezsiz bir şekilde kabul etmesi için Coinbase Commerce tarafından desteklenen yeni ödeme deneyimi kullanılacak. Böylece Google Cloud hizmetleri için ödeme seçenekleri artmış olacak.

Coinbase’in Kurucu Ortağı ve CEO’su Brian Armstrong, yapılan basın açıklamasında iş birliği konusunda şunları söyledi:

“Google Cloud’un Web3’ü yeni bir kullanıcı grubuna getirmeye ve geliştiricilere güçlü çözümler sunmaya yardımcı olmak için Coinbase’i seçmesinden memnunuz. 100 milyondan fazla doğrulanmış kullanıcı ve 14.500 kurumsal müşteri ile Coinbase, on yıldan fazla bir süredir Blockchain teknolojisiyle endüstri lideri ürünler inşa etmek için çaba gösteriyor.”

Google Cloud CEO’su Thomas Kurian ise şunları söyledi: 

“Web3’ü inşa etmeyi daha hızlı ve daha kolay hale getirmek istiyoruz ve Coinbase ile olan bu ortaklık, geliştiricilerin bu hedefe bir adım daha yaklaşmalarına yardımcı oluyor. Coinbase’in stratejik bulut ortağı olarak Google Cloud’u seçmesinden gurur duyuyoruz ve gelişen küresel Web3 müşterisi ve iş ortağı ekosistemine hizmet etmeye hazırız. Amacımız, tüm müşterilerimizin Web3 alanındaki yeniliklere odaklanabilmeleri için ölçeklenebilirlik, güvenilirlik, güvenlik ve veri hizmetlerimizden sorunsuz şekilde yararlanmalarını sağlamak.”