• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

Ripple’da (XRP) Yeni Özellik Başlatıldı, CEO “İnanılmaz Bir Dönüm Noktası” Dedi!

Ripple’da (XRP) Yeni Özellik Başlatıldı, CEO “İnanılmaz Bir Dönüm Noktası” Dedi!

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, XRP Ledger’da NFT özelliğinin kullanıma sunulmasının ardından heyecan duyduğunu açıkladı.

XRP altcoin topluluğu üyeleri, yerel non-fungible token (NFT) özelliğinin XRP Ledger (XRPL) üzerinde kullanılmaya başlandığına dair bir haberin ardından büyük sevinç yaşadı.

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, Twitter Üzerinden Yeni Gelişmeyi Kutladı

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, kısa süre önce attığı bir tweet’te, başarıyı kutlamak üzere XRP topluluğunun diğer üyelerine eşlik etti. Garlinghouse bu başarıyı XRP Ledger topluluğu için “inanılmaz bir dönüm noktası” olarak nitelendirdi.

Garlinhouse’un gelişmeye verdiği tepki, XRPL’nin artık non-fungible tokenleri desteklediğini bilen XRP topluluğunun bundan duyduğu heyecanı da gösteriyor.

XRP geliştirme ekibi RippleX, Twitter’daki haberi doğrulayarak XRP sahiplerine “XRP Ledger’da NFT’lerle kendilerini ödüllendirmelerini” söyledi.

Bu girişimin XRP’nin yaygın olarak benimsenmesine büyük katkı sağlayacağı iddia ediliyor.

Dün, Ripple’ın CTO’su David Schwartz, NFT özelliğinin artık XRPL’de kullanıma sunulduğunu Twitter’dan duyurdu:

“XRPL topluluğunun ve RippleXDev mühendislerinin ortak çabası sayesinde, XLS-20 artık XRP Ledger Mainnet’te etkinleştirildi ve birkaç NFT şimdiden mint edildi.”

Schwartz’a göre, Ripple blok zincirindeki NFT’ler, diğer ağlarda barındırılan dijital koleksiyonlara kıyasla benzersiz niteliktedir. Schwartz, geliştirme ekibinin akıllı olmayan bir sözleşme yaklaşımını benimsediğini ve böylece XRPL tabanlı NFT’leri güvenlik risklerine karşı daha güçlü hale getirdiğini söyledi.

XLS-20 değişikliği, geçen yıldan bu yana büyük ilgi gören bir öneriydi. Değişiklik ilk olarak geçen yıl XRP’nin mühendislik direktörü Nik Bougalis tarafından önerildi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.