Bitcoin News-Cryptopedia-News2 yorum

Rusya Merkez Bankası perşembe günü yaptığı açıklamada kripto para hizmeti sunan Atomyze şirketine onay verdiğini duyurdu. Atomyze, böylelikle ülkenin ilk kripto para hizmeti veren şirketi unvanını da almış oldu.

Açıklamanın içeriğine göre Rusya Merkez Bankası, Atomyze şirketin bilgi sisteminin ve platformun teknik alt yapısının Rus yasalarına uygun olduğunu belirtiliyor.

Rusya’nın Bitcon Ve Kripto Para Adımları Durmuyor

Rusya Merkez Bankasının kripto varlık şirketine onay vermesi, ülke genelinde ve kripto para piyasasında memnuniyetle karşılandı.

Atomyze şirketi, Haziran 2021 yılında Rus milyarder girişimci Vladimir Potan tarafından ortaklaşa kurulan ve bir yatırım firması olan Interros‘tan finansal yardım aldı. Vladimir Potan 28.8 milyar dolar net geliri ile Rusya’nın en zengin ikinci kişisi olarak biliniyor. Potan, Rusya’nın 1995 yılında özelleştirdiği nikel ve paladyum madenciliği şirketi Norilsk Nickel‘i satın alarak servetine servet kattığı söyleniyor.

Interros tarafından yayınlanan bir duyuruya göre Küresel Paladyum Fonu Atomyze, Rusya’nın bu alanda ilk ihracatçılarından biri olarak biliniyor.

”Atomyze, Rusya’da düzenleyici onayı alan ilk kripto para platformu oldu” diyen Interros, ekosistemin sadece Rusya’da değil, ABD ve İsviçre’de hizmet vereceğinin altını çizdi.

”RUSYA MERKEZ BANKASININ BU KARARI, KÜRESEL KRİPTO PARA EKONOMİSİNDEKİ DİJİTAL EŞİTLİĞİ SAĞLAYACAKTIR.”

“AYRICA, RUS ŞİRKETLERİNİN DÜNYA PAZARLARINA GİRMESİNİ KOLAYLAŞTIRACAK VE ÜLKEYE DAHA FAZLA YABANCI SERMAYE ÇEKMEYİ MÜMKÜN KILACAKTIR.”

Rusya Merkez Bankası daha önce yaptığı açıklamalarda, kripto para birimlerine şiddetle karşı çıkıyordu. Ancak, Maliye Bakanlığı ve Rusya Başkanı Vladimir Putin tarafından takınılan kripto paralara ılımlı yaklaşım, merkez bankasına geri attırmış gibi görünüyor.

2 Comments on this article

 • bitcoin-ua Şubat 11, 2022

  я сьогодні переглядав в Інтернеті більше трьох годин, але жодної цікавої інформації, схожої до вашої, я так
  і не найшов. А це досить важливо
  для мене. Особисто на мій погляд, якщо всі
  власники веб-сайтів та блогери будуть створювати
  хороший контент, як і ви, інет буде набагато кориснішим, ніж будь-коли раніше.

  Тому я не зміг утриматись від коментарю.
  Дуже добре написано!

  Reply

 • I go to see every day some blogs and sites to read articles, however this weblog gives feature
  based writing.

  Reply

Add a comment