• BITCOIN/TL
  448441,657
  % 2,98
 • ETHEREUM/TL
  31422
  % 5,62
 • RIPPLE/TL
  7.78
  % 2,72
 • BITCOIN CASH/TL
  2603.62,675
  % 4,62
 • LITECOIN/TL
  1889.6
  % 4,38
 • COSMOS HUB/TL
  279.4
  % 8,23
 • CARDANO/TL
  7.58
  % 4,89
 • TETHER/TL
  18.82
  % -0,20

Tanınmış yatırımcıdan 2023 öncesi Bitcoin yorumu: Boğa sezonu ne zaman gelecek?

<strong>Tanınmış yatırımcıdan 2023 öncesi Bitcoin yorumu: Boğa sezonu ne zaman gelecek?</strong>

Bitcoin yeni yıl öncesi düşüşte. Lider kripto para birimi geleneksel piyasalardaki satış dalgası ile birlikte dün ivme kaybetti. Devam eden olumsuz görünüme rağmen Mike Novogratz, Bitcoin yorumu ile dikkatleri üzerine çekti.

Ünlü yatırımcı, şirketi Galaxy Digital’in dün satın aldığı Bitcoin madenciliği işletmesi ile birlikte Bitcoin’e yönelik inancını yineledi.

Novogratz, uzun vadede Bitcoin için inançlarını koruduklarını belirtirken, ayı piyasalarının inşa etmek için iyi dönemler olduğunu altını çizdi:

“Ayı piyasaları inşa etmek içindir. BTC’ye uzun vadeli inanıyoruz. Düşük maliyetli madencilerin zamanla kazanmasını bekliyoruz. Helios, merkezi olmayan bir gelecek için inşa etmeye devam ederken madencilik yeteneklerimizi ve hizmetlerimizi genişletecek dönüştürücü bir satın almadır. “

Bilindiği üzere Galaxy Digital , kripto para piyasasının önemli kuruluşları arasında yer alıyor. Şirket Terra çöküşü ve FTX krizinde ağır yara alsa da yatırımlarını büyütmeye devam ediyor. Son olarak Galaxy Digital, dün Argo Blockchain’in Helios isimli Bitcoin madenciliği işletmesini 65 milyon dolara satın aldı.

İflasın eşiğindeki Bitcoin madencilik kuruluşuna 35 milyon dolarlık bir kredi imkanı da sağlayan Galaxy Digital, madencilik çalışmalarını da geliştirmiş oldu. Şirketin kurucusu Mike Novogratz’ın Bitcoin yorumu da bu gelişmenin ardından geldi.

Boğa sezonu ne zaman?

Novogratz, geçtiğimiz aylarda ayı piyasasının sona ereceği tarihe dair de yorumlarda bulunmuştu. Ünlü isim, 2-6 ay arasında tüm piyasalarda ayı sezonun sona erebileceğini söylemişti:

“Bitcoin’in yeniden toplandığını görmeye başlayacağınızı düşünüyorum. Ayı sezonunu biliyorsunuz, bu acıdan iki ile altı ayımız kaldı. Boğa durumu, piyasanın kırılmaya başlamasıdır ve çok fazla kırılma görüyoruz. Yalnızca kripto paralarda değil, dünyanın geri kalanında da.”

Ayı piyasasının ne zaman sona ereceğine yönelik piyasada farklı görüşler bulunmakta. Uzmanlar, Bitcoin yorumu ile birlikte boğa sezonuna dair tarih verirken, çoğunlukla 2023 yılının ikinci yarısını işaret ediyor.

Ancak sürecin 2024 hatta 2025’e kadar devam edeceğine yönelik kimi tahminler de geliyor. Son olarak, veteran yatırımcı Bobby Lee, boğa sezonu için 2 yıl daha beklenmesi gerektiğini söylemişti. Ünlü isim yükseliş için ideal tarihlerin 2024 sonu veya 2025 başı olduğunu açıklamıştı.

kaynak: